1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
  3. Hydrogen
Ātrā atlase

Sīkāk par ūdeņradi

Sākotnēji izstrādāti kosmosa kuģu degvielas uzpildei, Toyota ar ūdeņradi darbināmie auto ir nākamās paaudzes elektriskās braukšanas pionieri. Izmantojot progresīvākās tehnoloģijas, ūdeņraža degvielas šūnas darbina ķīmiska reakcija, nevis fosilā kurināmā sadedzināšana, padarot tās videi draudzīgākas. Rezultāts ir pārsteidzošs sniegums un izcila efektivitāte.

Kas ir ūdeņradis, un no kurienes tas nāk?

Ūdeņradis ir izplatītākais elements Visumā. Tā ir bezkrāsaina, netoksiska gāze bez smaržas, kas atrodama gandrīz jebkur, un to var uzglabāt ilgu laiku.

Visbiežāk ūdeņradis dabiski atrodas ūdenī un biomasā, ko iegūst ar elektrolīzi, izmantojot atjaunojamos resursus, piemēram, saules enerģiju vai hidroenerģiju. Tāpēc Toyota uzskata, ka ūdeņradis piedāvā labāko risinājumu enerģijas nepārtrauktībai.

Kādi citi pielietojumi ir ūdeņradim?

No karstā gaisa balonu darbināšanas līdz mēslošanas līdzekļu un raķešu degvielas radīšanai ūdeņradim ir daudz dažādu rūpniecisku pielietojumu. Ar ūdeņradi darbināmi degvielas šūnu dzinēji, kas ražo ūdeni, kad ūdeņradis ir oksidēts, kļūst arvien populārāki kā enerģijas avoti ar 0 % emisiju.

Kādas ambīcijas ir Toyota attiecībā uz ūdeņradi?

Virzoties tuvāk ar ūdeņradi darbināmai pasaulei, Toyota “Woven City”, prototipa pilsēta Fudzi kalna pakājē, ietvers pilnībā savienotu ekosistēmu, kas tiks darbināta tikai ar ūdeņraža degvielas šūnām. No ar ūdeņradi apsildāmām mājām līdz ar ūdeņradi darbināmam Toyota Mirai — Toyota ir apņēmies aizsargāt mūsu vidi nākamajām paaudzēm, virzoties tālāk par nulles emisijām.