Sirdsmiers visiem ceļa lietotājiem

Inteliģence, kas uzlabo ikviena drošību – kā automobiļa salonā, tā ārpus tā.
/
/
/
/
Sadursmes novēršanas sistēma ar gājēju noteikšanas funkciju nakts laikā

Krēslā Toyota Safety Sense sadursmes novēršanas sistēma ar gājēju noteikšanas funkciju nakts laikā izmanto kameru ar radara tehnoloģiju, lai pamanītu citus automobiļus un gājējus automobiļa ceļā. Ja sadursme tiek novērtēta kā nenovēršama, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas un vizuālu signālu. Ja autovadītājs laicīgi nereaģē, bremzes aktivizējas automātiski, lai novērstu sadursmi vai mazinātu tās spēku. Pat ja autovadītājs nereaģē, tiek piemērots papildu bremžu spiediens. Neskaitot gājēju un automobiļu pamanīšanu nakts laikā, sistēma automobiļa ceļā spēj konstatēt riteņbraucējus un gājējus arī dienā.

Sadursmes novēršanas sistēma ar riteņbraucēju noteikšanas funkciju

Toyota Safety Sense sadursmes novēršanas sistēma ar riteņbraucēju noteikšanas funkciju apvieno kameru ar radara tehnoloģiju, lai konstatētu priekšā uz ceļa esošos velosipēdistus un citus braucējus. Ja tiek konstatēta sadursmes iespējamība, vadītājs tiek brīdināts ar skaņas un vizuālu signālu. Ja autovadītājs nereaģē, automātiski tiek iedarbinātas bremzes. Pat ja autovadītājs izmanto bremzes, sistēma palīdz, radot papildu bremžu spiedienu, lai novērstu vai mazinātu sadursmes spēku. Neskaitot riteņbraucēju un automobiļu pamanīšanu, sistēma automobiļa ceļā spēj konstatēt arī gājējus.

Inteliģentā adaptīvā kruīza kontrole

Toyota Safety Sense inteliģentā adaptīvā kruīza kontrole uztur iepriekš izvēlētu automobiļa ātrumu, kā arī minimālo attālumu līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Ja attālums samazinās, sistēma automātiski samazina ātrumu un nepieciešamības gadījumā izmanto bremzes. Ja attālums atkal pieaug, automobilis pakāpeniski palielina braukšanas ātrumu, līdz tiek sasniegts autovadītāja iestatītais. Ja mainās ātruma ierobežojums, ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma to nolasīs un brīdinās autovadītāju, lai tas samazinātu iepriekš izvēlēto kruīza ātrumu, izmantojot pogas uz stūres.

Pilna diapazona adaptīvā kruīza kontrole

Toyota Safety Sense pilna diapazona adaptīvā kruīza kontrole ļauj automobilim uzturēt nemainīgu ātrumu, neizmantojot akseleratora pedāli un ieturot minimālo iepriekš noteikto attālumu līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Ja šis attālums samazinās, sistēma samazina ātrumu, lai saglabātu attālumu starp automobiļiem, izmantojot bremzes un apstājoties pavisam, ja nepieciešams. Ja attālums palielinās, automobilis atsāks kustēties, paātrinoties un/vai piebremzējot pēc nepieciešamības, līdz satiksmes plūsma ļaus atgriezties pie iepriekš izvēlētā kruīza ātruma. Lūdzu, ievēro, ka šī funkcija ir pieejama tikai automobiļiem ar automātisko transmisiju.

/
/
/
/
Joslas marķējuma monitorēšanas funkcija

Izmantojot kameras sensoru un milimetru viļņu radaru, joslu marķējuma monitorēšanas funkcija izmanto vai nu priekšā esošā ceļa joslu marķējumu, vai priekšā braucošā automobiļa trajektoriju, lai aprēķinātu savu atrašanās vietu uz ceļa. Ja automobilis netīšām sāk novirzīties no joslas vidus, kursa koriģēšanai tiek izmantots stūres pastiprinātājs. Lūdzu, ievēro, ka šo sistēmu var izmantot tikai tad, ja ir ieslēgts brīdinājums par izbraukšanu no joslas un pilna diapazona adaptīvā kruīza kontrole.

Automātisko tālo gaismu funkcija

Automātisko tālo gaismu funkcija ir izveidota, lai uzlabotu redzamību nakts laikā visiem ceļa lietotājiem. Pie atpakaļskata spoguļa novietotā kamera konstatē pretī braucošo automobiļu lukturu gaismu, kā arī novēro ielu apgaismojuma spilgtumu. Tā automātiski pārslēdz tuvās un tālās gaismas, ļaujot vadītājam droši un ērti koncentrēties uz ceļu.

Brīdinājums par izbraukšanu no joslas ar stūres koriģēšanas funkciju

Izmantojot kameru, tiek nolasīts priekšā esošais joslu marķējums, un Toyota Safety Sense brīdinājums par izbraukšanu no joslas brīdina vadītāju ar vizuālu un skaņas signālu, ja automobilis sāk novirzīties no savas joslas, neieslēdzot pagrieziena rādītāju. Stūres koriģēšanas funkcija veic korekcijas, ja automobilis netīšām izbrauc no savas joslas.

Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma

Toyota Safety Sense ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma monitorē priekšā esošās ceļa zīmes, attēlojot noderīgu informāciju, piemēram, ātruma ierobežojumus vai apdzīšanas aizliegumu, uz labi pārskatāmā krāsu TFT vadītāja displeja. Sistēma pārraida arī vizuālu un skaņas brīdinājuma signālu, ja Tu neievēro ceļa zīmes.

Mēs izmantojam vietnes sīkdatnes

Sīkdatnes tiek izmantotas, lai uzlabotu lietotāja ērtības mūsu vietnē, sniegtu trešo personu pakalpojumus un rīkus, palīdzētu mums izprast un uzlabot vietnes darbību, kā arī reklāmas vajadzībām.

Mēs iesakām iespējot visas šīs sīkdatnes, bet, ja tam nepiekrīti, vari viegli tās mainīt, noklikšķinot uz sīkdatņu iestatījumu opcijas zemāk. Pilna informācija ir pieejama mūsu sīkdatņu politikā.