STĀSTI PAR NEIESPĒJAMO

Sākt neiespējamo nav viegli, bet šie sportisti pierāda, ka mēs varam sasniegt neiespējamo, kad kustamies.

Andrea Eskaua - paralimpiskā distanču slēpotāja

Andrea Eskaua (Andrea Eskau) ar Nordic slēpošanas nūjām rokās un sarkanā sacīkšu tērpā raugās kamerā.
DZIMŠANAS DATUMS

1971. gada 21. marts

DZIMTĀ PILSĒTA

Apolda, Vācija

SPORTA DISCIPLĪNA

Riteņbraukšana, paralimpiskā distanču slēpošana

PARALIMPISKĀS SPĒLES

2008, 2012, 2016
ZIEMAS PARALIMPISKĀS SPĒLES
2010, 2014

SASNIEGTAIS NEIESPĒJAMAIS

Lai arī nodarbošanās ar paralimpiskajiem sporta veidiem iesākumā Andreai bija fiziska nepieciešamība, jau pavisam drīz šī vācu "enerģijas bumba" kļuva par vienu no dominējošajiem spēkiem uz paralimpiskās skatuves gan vasaras, gan ziemas sporta veidos. Andrea vispirms izmēģināja ratiņkrēslu basketbolu, bet pakāpeniski pilnveidoja prasmes arī paralimpiskajā distanču slēpošanā, biatlonā, braukšanā ar ratiņkrēslu un ar roku vadāmu velosipēdu.

Līdz šim brīdim Andrea ir izcīnījusi 37 pasaules čempionāta medaļas un 27 reizes bijusi pasaules čempione riteņbraukšanā, paralimpiskajā biatlonā un distanču slēpošanā.

"Upurēšanās un pūles, kas jāpieliek [lai izcīnītu paralimpisko zelta medaļu], ir patiesi neaptveramas, un mēs esam ārkārtīgi lepni, ka varam būt daļa no Andreas komandas.”
– Toyota TMG inženieri

/

Es esmu ieguvusi daudz, daudz medaļu, taču mans vislielākais sasniegums kā sportistei ir būt godīgai un konkurētspējīgai. Manuprāt, tas ir ļoti, ļoti svarīgi.

Toyota iedvesmoja Andreas nerimstošā mērķtiecība izaicināt iespējamā robežas, un 2012. gadā uzņēmums viņu uzrunāja, lai ierosinātu sadarbību. Fokusējoties uz komfortu un ātrumu, mēs cieši sastrādājāmies ar Andreu, lai radītu speciāli viņai pielāgotus vieglus oglekļa šķiedras risinājumus ar roku vadāmajam velosipēdam un slēpēm, kas izcilajai sportistei nodrošinātu vēl labāku konkurētspēju paralimpiskajās spēlēs.

Breds Snaiders - Paralimpiskais peldētājs

Lai arī viņš zaudēja redzi Afganistānā, Breds Snaiders (Brad Snyder) paceļ acis uz augšu, it kā raugoties uz pjedestālu ar brillēm uz pieres.
DZIMŠANAS DATUMS

1984. gada 29. februāris

DZIMTĀ PILSĒTA

Reno, Nevada, ASV

SPORTA DISCIPLĪNA

Paralimpiskā peldēšana

PARALIMPISKĀS SPĒLES

2012, 2016

SASNIEGTAIS NEIESPĒJAMAIS

Ūdenī Breds Snaiders jūtas visbrīvāk. Peldēt viņš iemācījās Floridā jau agrā bērnībā un sacensībās sāka piedalīties 11 gadu vecumā. Vēlāk Breds kļuva par Savienoto Valstu Jūras akadēmijas peldēšanas komandas kapteini.

“Manuprāt, dzīvot dzīvi ar redzes traucējumiem, dzīvot dzīvi aklam, dzīvot dzīvi tumsā mums likās kaut kas neiespējams — nedēļās pēc manas savainošanās… Paralimpiskajās spēlēs es sapratu — pat ja es nevaru redzēt, ir tik daudz lietu, ko es spēju darīt.”

Kad ievainotais Breds atgriezās mājās no Afganistānas, viņam bija jāiemācās dzīvot tumsā. Breda ģimene palika kopā ar viņu, palīdzot reiz tik dzīvespriecīgajam kareivim apgūt tik vienkāršas lietas kā ēšana, apģērbšanās un tualetes atrašana.

Es vēlos, lai [mans stāsts] izplatās atmosfērā un iedvesmo nākamo sportistu paaudzi sapņot par nokļūšanu uz paralimpiskā pjedestāla.

Tikai dažus mēnešus pēc atveseļošanās Breds nolēma atgriezties ūdenī, kas bija viņam tik pazīstams. Gadu pēc dienas, kad Breds zaudēja redzi, pildot dienesta pienākumus, viņš lepni stāvēja uz paralimpiskā pjedestāla, lai saņemtu zelta medaļu ASV komandai. Starp peldētājiem ar pilnīgi zaudētu redzi Breds ir pašreizējais pasaules rekordists 100 m brīvā stila peldējumā.

Šodien Bredam ir jaunas ambīcijas: apgūt otru sporta disciplīnu un sacensties triatlonā 2020. gada Tokijas paralimpiskajās spēlēs.

Toyota apņemšanās

Toyota ir olimpisko un paralimpisko spēļu vispasaules mobilitātes partnere, jo mūsu vīzija ir iedvesmot cilvēkus, lai viņi turpinātu virzīties uz priekšu — arī aiz finiša līnijas, arī aiz neiespējamā robežas.

Sadarbība ar Starptautisko Olimpisko komiteju un Starptautisko Paralimpisko komiteju, lai palīdzētu sportistiem īstenot viņu sapņus, ir tikai daļa no mūsu apņemšanās no visas sirds atbalstīt cilvēka potenciāla pilnveidošanu caur kustības spēku.

Zem šī olimpiskā un paralimpiskā karoga mēs vēlreiz apliecināsim sporta spēku cilvēku apvienošanā.
AKIO TOJODA (AKIO TOYODA)
Toyota Motor Corporation Prezidents
Toyota lepojas ar to, ka ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Starptautiskās Paralimpiskās komitejas pirmā pasaules mēroga oficiālā mobilitātes partnere un viena no Olimpiskā kanāla dibinātājiem. Apskatiet mūsu video “Vai tas ir iespējams?”, lai redzētu ko ir iespējams sasniegt jūsu iecienītajos sporta veidos.
Skatīt tagad
Mēs izmantojam vietnes sīkdatnes

Sīkdatnes tiek izmantotas, lai uzlabotu lietotāja ērtības mūsu vietnē, sniegtu trešo personu pakalpojumus un rīkus, palīdzētu mums izprast un uzlabot vietnes darbību, kā arī reklāmas vajadzībām.

Mēs iesakām iespējot visas šīs sīkdatnes, bet, ja tam nepiekrīti, vari viegli tās mainīt, noklikšķinot uz sīkdatņu iestatījumu opcijas zemāk. Pilna informācija ir pieejama mūsu sīkdatņu politikā.