Piesakies testa braucienam
Konfigurē savu Toyota
Toyota īpašie piedāvājumi
Toyota e-brošūras
Piesakies servisa apmeklējumam

Toyota i-ROAD

  • TOYOTA i-ROAD – jauna transporta veida – pasaules pirmizrāde
  • Kompakts, pilnīgi elektrisks, trīs riteņu PMV automobilis ar ērtu, slēgtu divvietīgu kabīni
  • Jaunā „Active Lean” tehnoloģija nodrošina automātisku sasvēršanos, izbraucot pagriezienus, un tā tiek aktivizēta atbilstoši pagrieziena leņķim un braukšanas ātrumam
  • Platums 850 mm nav lielāks kā tradicionālajiem divu riteņu transportlīdzekļiem, nodrošinot motociklam raksturīgu manevrētspēju pilsētu satiksmes sastrēgumos
  • Bezizmešu, gandrīz pilnīgi klusa EV piedziņa ar 50 km nobraucamo attālumu

2013. gada Ženēvas autoizstādē pasaules pirmizrādi piedzīvo TOYOTA i-ROAD personīgās mobilitātes automobilis (Personal Mobility Vehicle – PMV) – jauns transporta veids, kas piedāvā lielāku elastību pilsētas apstākļos.

Piedāvājot ērtu, slēgtu kabīni diviem braucējiem tandēma izkārtojumā, kompaktais TOYOTA i-ROAD elektriskais automobilis (EV) prezentē unikālo „Active Lean” tehnoloģiju („aktīvās sasvēršanās tehnoloģija”), kas dāvā drošu, intuitīvu un izbaudāmu braukšanas pieredzi bez ķiveres līdz 50 km attālumā ar vienu uzlādi.

Savas apņemšanās – samazināt enerģijas patēriņu un ar transportu saistīto kaitīgumu videi – ietvaros Toyota jau vairāk nekā 40 gadus pēta un ievieš videi draudzīgus mobilitātes risinājumus ar mērķi izveidot pilnīgi ekoloģisku automobiļu klāstu, kas spētu apmierināt ikviena lietotāja prasības.

Izmantojot Hybrid Synergy Drive tehnoloģiju Plug-in hibrīda elektriskajos automobiļos (PHEV), elektriskajos automobiļos (EV) un degvielas šūnu automobiļos (FCV), Toyota sagatavo ceļu vēl citiem ekoloģiskajiem automobiļiem, kas tiks radīti nākotnē.

Kaut arī HV, PHEV un FCV automobiļi ir perfekti piemēroti ikdienas lietošanai vidējiem un gariem braucieniem, Toyota tic EV iespējām būt par pilsētas automobili numur viens, kad jāpieveic īsas distances. Turklāt Toyota ir vairāk nekā 10 gadu pieredze, pētot un izstrādājot PMV.

PMV lietotājiem ir nepieciešams automobilis, kas būtu ērtāks, drošāks un ūdensnecaurlaidīgāks par divu riteņu transportu, tomēr nodrošinātu nelielas ekspluatācijas izmaksas un kompaktus izmērus (visvairāk platuma ziņā), lai atvieglotu novietošanu stāvvietā un manevrētspēju pilsētā, kā to dara, piemēram, skuteri un motocikli. 2350 mm garā un 1445 mm augstā, izcili kompaktā trīs riteņu TOYOTA i-ROAD ar 1700 mm garenbāzi vissaistošākais izmērs ir tā platums – tikai 850 mm, kas ir apmēram tāds pats kā tradicionālajam divu riteņu transportam. Tas ne vien nodrošina TOYOTA i-ROAD ar divu riteņu transporta manevrētspēju pat vislielākajos satiksmes sastrēgumos, bet arī ļauj novietot četrus jaunos Toyota PMV vienam tradicionālajam automobilim paredzētā stāvvietā.

TOYOTA i-ROAD pilnīgi elektriskā bezizmešu spēka piedziņa ir aprīkota ar litija jonu akumulatoru, kas nodrošina jaudu diviem 2 kW elektromotoriem, kas iebūvēti abos priekšējos riteņos. Apvienojot strauju ātruma uzņemšanu ar gandrīz pilnīgi klusu braucienu, jaunais Toyota PMV nodrošina braucienu aptuveni 50 km diapazonā, un tad to var uzlādēt līdz 100 % no parastas mājsaimniecības rozetes tikai trīs stundās.

Lielākas stabilitātes, drošības, kontroles un prieka, ko nodrošina brauciens ar TOYOTA i-ROAD, noslēpums ir Toyota jaunā, pilnīgi intuitīvā „Active Lean” tehnoloģija.

Sistēma ir aprīkota ar sasvēršanās aktivizēšanas motoru un speciālu mehānismu, kas uzstādīti virs priekšējās piekares un savienoti ar priekšējiem riteņiem. Sistēmas ECU aprēķina nepieciešamo sasvēršanas apjomu, pamatojoties uz stūres leņķi, žiro sensoru un informāciju par automobiļa ātrumu. Lai, veicot pagriezienu, pretdarbotos centrbēdzes spēkam, sistēma automātiski virza riteņus augšup un lejup pretējos virzienos, radot atbilstošu sasvēršanās leņķi.

Sistēma, kas nodrošina minimālo apgriešanās rādiusu tikai 3,0 metrus, darbojas arī tad, kad Toyota PMV brauc taisni pa nelīdzenu virsmu – tā automātiski kompensē izmaiņas ceļa virsmā, lai virsbūvi noturētu līdzsvarā.

Lai izmantotu „Active Lean” sistēmu, nav nepieciešamas speciālas braukšanas prasmes. Tā sniedz unikālu braukšanas pieredzi un prieku, kādu dāvā divu riteņu transports, bet vadītājam nav nepieciešams pašam uzturēt līdzsvaru, braucot lēnām vai stāvot uz vietas. Tā kā braucot ar „Active Lean” sistēmu, vadītājam nav nepieciešams laiku pa laikam likt kāju uz zemes, TOYOTA i-ROAD ir apveltīts ar drošāku, slēgtu un ūdensizturīgu virsbūves konstrukciju.

Tāpēc ar jauno Toyota PMV ne vien var braukt bez ķiveres, bet tas arī nodrošina automobilim līdzīgu vidi ar tādām potenciāli izmantojamām funkcijām kā apgaismojums, apsilde, audio iekārta un mobilā tālruņa Bluetooth® pieslēgums. Toyota paredz, ka TOYOTA i-ROAD pilnīgi elektriskais personīgās mobilitātes konceptauto spēlēs būtisku lomu gan sastrēgumu, gan gaisa piesārņojuma samazināšanā pilsētās. Braucēji, kas ceļā uz pilsētu izmanto sabiedrisko transportu vai tradicionālos personīgos automobiļus, pilsētu nomaļu transporta centros var pārsēsties TOYOTA i-ROAD, lai pabeigtu braucienu līdz pilsētas centram.

Auto kompaktie izmēri, manevrētspēja, vieglā novietošana stāvvietā, ātrā uzlāde un pieejamība divās virsbūves versijās – atvērtā un slēgtā – padara jauno Toyota PMV par ideālu pilsētas transporta risinājumu, kas gan samazinās iekšpilsētu sastrēgumus, gan CO2, NOx un cieto daļiņu emisijas, neupurējot personīgās mobilitātes brīvību.

Jūsu sīkdatņu iestatījumi

Mēs šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums labākus pakalpojumus. Ja piekrītat tam, turpiniet lietot šo tīmekļa vietni kā ierasts vai noskaidrojiet, kā izmainīt sīkdatņu iestatījumus, šeit.

Apstipriniet savus iestatījumus, ar ķeksīti atzīmējot lauciņu, ja piekrītat, vai izņemiet ķeksīti, ja nepiekrītat: