Piesakies testa braucienam
Konfigurē savu Toyota
Toyota īpašie piedāvājumi
Toyota e-brošūras
Piesakies servisa apmeklējumam

Toyota Mirai

Viss, kas Jums jāzina par mūsu jauno ūdeņraža automobili

Mirai iezīmē jauna automobiļu laikmeta sākumu. Izmantojot ūdeņradi – svarīgu nākotnes enerģijas avotu –, lai ražotu elektrību, Mirai nodrošina minimālu ietekmi uz vidi, dāvājot ērtības un braukšanas baudījumu, kādu sagaidāt no jebkura tradicionālā automobiļa.

Mirai izmantota Toyota degvielas šūnu sistēma (TFCS), kurā apvienota gan degvielas šūnu tehnoloģija, gan hibrīda tehnoloģija, un tā ietver Toyota jauno, patentēto FC bloku un augstspiediena ūdeņraža tvertnes. TFCS ietaupa daudz vairāk enerģijas nekā iekšdedzes dzinēji un braucot neizdala ne CO2, ne citus sārņus. Vadītāji var sagaidīt arī tādu pašu komforta līmeni, kādu nodrošina benzīna automobiļi, tostarp plašu braukšanas diapazonu un ūdeņraža uzpildes laiku aptuveni trīs minūtes.

/

Mirai nodrošina visu, ko varētu sagaidīt no nākamās paaudzes automobiļa: acumirklī atpazīstamu dizainu, aizraujošu braucienu, ko, pateicoties zemajam smaguma centram, nodrošina izcilā stabilitāte, kā arī klusu, taču jaudīgu elektromotora dāvāto paātrinājumu.

Izcili vides rādītāji

Mirai ir aprīkota ar TFCS, kas ir degvielas šūnu tehnoloģijas apvienojums ar hibrīda tehnoloģiju. Sistēmā tiek izmantotas tādas Toyota izstrādātas tehnoloģijas kā Toyota FC bloks, FC pastiprinājuma konvertors un augstspiediena ūdeņraža tvertnes.

Toyota FC bloks

Jaunais Toyota FC bloks rada maksimālo jaudu 114 kW (155 DIN ZS) un pasaulē augstāko jaudas iegūšanas blīvumu 3,1 kW/l (2,2 reizes vairāk nekā iepriekšējam Toyota FCHV-adv ierobežota izlaiduma modelim).

/

FC pastiprinājuma konvertors

Ir izstrādāts jauns, kompakts, ārkārtīgi efektīvs un jaudīgs konvertors, kas Toyota FC bloka radīto jaudu palielina līdz 650 voltiem. Sprieguma paaugstināšana ir ļāvusi samazināt elektromotora izmēru un Toyota FC bloka degvielas šūnu skaitu, kā rezultātā ir panākta mazāka un jaudīgāka Toyota degvielas šūnu sistēma, vienlaikus samazinot sistēmas ražošanas izmaksas.

Augstspiediena ūdeņraža tvertnes

Ūdeņraža uzglabāšanai ar ārkārtīgi augstu spiedienu – 70 MPa (70 megapaskāli jeb aptuveni 700 bar) – tiek izmantotas trīs slāņu konstrukcijas tvertnes, kas izgatavotas no plastmasas, kura pastiprināta ar oglekļa šķiedrām, un citiem materiāliem. Salīdzinājumā ar augstspiediena tvertnēm, kas tika izmantotas Toyota FCHV-adv modelī, tvertņu ietilpība ir palielināta par aptuveni 20 procentiem.

Izcila brauciena stabilitāte un klusums

Toyota FC bloka augstā jauda un optimālā akumulatora jaudas kontrole darbina elektromotoru un nodrošina jaudīgu reakciju, braucot jebkurā ātrumā. Tas nodrošina acumirklīgu griezes padevi, tiklīdz pieskaraties akseleratoram, – un jaudīgu un vienmērīgu paātrinājumu.

Ir uzlabota gan brauciena stabilitāte, gan komforts, lielākās detaļas, piemēram, Toyota FC bloku un augstspiediena ūdeņraža tvertnes, novietojot zem grīdas automobiļa vidusdaļā, tādējādi nodrošinot zemu smaguma centru un izcilu svara sadalījumu. Rezultātu vēl vairāk uzlabo augstas izturības virsbūve, kam īpaši pastiprināta aizmugures piekares izturība.

/

Pilnībā nosegtā automobiļa apakšpuse un aerodinamiskais gabarītu apgaismojuma dizains mazina gaisa pretestību un palīdz uzlabot degvielas efektivitāti un braukšanas stabilitāti. Arī aizmugures lukturu aerodinamiskais spurveida dizains uzlabo taisnvirziena braukšanas stabilitāti.

Izcilo klusumu nodrošina elektromotora piedziņa jebkurā ātrumā un samazinātais vēja troksnis, kā arī visu virsbūves detaļu pilna izolācija un skaņu absorbējošu un izolējošu materiālu optimālais izvietojums visapkārt salonam, tostarp troksni mazinošs stikls vējstiklam un visu durvju logiem.

/
/

Bremžu atbalsta režīms reģeneratīvo bremzēšanu padara daudz efektīvāku un uzlabo bremzēšanas jaudu, kad vadītājs vēlas būtiski ierobežot automobiļa ātrumu, piemēram, ilgstoši braucot lejup no kalna.

Svarīgākais par Toyota Mirai

Japānā Mirai paredzēts laist pārdošanā 2014. gada decembra vidū, bet atsevišķos Eiropas tirgos (Lielbritānija, Vācija un Dānija) tā tiks atklāta 2015. septembrī. Mirai sērijveida modelis pagaidām nav pieejams Latvijā.

Nākotne ir pienākusi, un tās vārds ir Mirai…Uzzini vairāk par Mirai šeit.

/
Uzzināt vairāk
Jūsu sīkdatņu iestatījumi

Mēs šajā tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums labākus pakalpojumus. Ja piekrītat tam, turpiniet lietot šo tīmekļa vietni kā ierasts vai noskaidrojiet, kā izmainīt sīkdatņu iestatījumus, šeit.

Apstipriniet savus iestatījumus, ar ķeksīti atzīmējot lauciņu, ja piekrītat, vai izņemiet ķeksīti, ja nepiekrītat: