1. Safety
Ātrā atlase
Ātrā atlase

Toyota T-Mate

Kopā ar tevi drošākiem braucieniem
Toyota T-Mate ir sistēmu kopums, kas ir radīts, lai palīdzētu tev un padarītu braukšanu drošāku neatkarīgi no tā, vai novieto automobili stāvvietā, brauc pa šoseju vai pārvietojies pilsētā. Šīs sistēmas palīdz ne tikai pasargāt tevi un tavus pasažierus, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Tā ir daļa no Toyota apņemšanās uzlabot ceļu satiksmes drošību un mūsu mērķa atstāt ceļu satiksmes negadījumus pagātnē.

Toyota Safety Sense

Sadursmes novēršanas sistēma (PCS)

Sadursmes novēršanas sistēma var palīdzēt tev noteikt un izvairīties no sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem, gājējiem un velosipēdistiem. Tā brīdina vadītāju ar skaņas un vizuāliem signāliem, kā arī aktivizē asistējošo bremzēšanu. Ja vadītājs savlaicīgi nenospiež bremžu pedāli, automobiļa ātrums tiek samazināts automātiski, lai novērstu vai mazinātu sadursmi.
Skatīt vairāk Opens in new window

Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma (RSA)

Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma identificē ceļa zīmes un salona displejā attēlo noderīgu informāciju, piemēram, pašreizējo braukšanas ātruma ierobežojumu vai apdzīšanas aizliegumu. Ja vadītājs neievēro ceļa zīmes, palīgsistēma aktivizē brīdinājumu ar skaņas un vizuāliem signāliem.
Skatīt vairāk Opens in new window

Adaptīvā kruīza kontrole (ACC)

Šī sistēma uztur minimālo iepriekš iestatīto attālumu no priekšā braucošā transportlīdzekļa. Ja attālums samazinās, sistēma samazina automobiļa ātrumu, izmantojot bremzes un aktivizējot bremžu gaismas. Ja automobilis ir aprīkots ar ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēmu (RSA), sistēma atpazīs arī ātruma ierobežojumus un ieteiks nepieciešamās ātruma izmaiņas.
Skatīt vairāk Opens in new window

Joslas sekošanas funkcija (LTA)

Joslas marķējuma nolasīšanas palīgsistēma ir izstrādāta, lai padarītu braukšanu pa šoseju drošāku. Tā notur automobili joslas centrā, un, ja sāksi no tās novirzīties, stūres palīgsistēma viegli stūrēs automobili, lai pielāgotu tā novietojumu.
Skatīt vairāk Opens in new window

Automātisko tālo gaismu funkcija (AHB)

Automātiskā tālo gaismu sistēma uzrauga ceļu, lai noteiktu pretimbraucošo transportlīdzekļu lukturus. Ja tā konstatē priekšējo lukturu gaismu, tā automātiski izslēdz tālās un ieslēdz tuvās gaismas. Kad transportlīdzeklis pabrauc garām, sistēma automātiski atkal pārslēdzas uz tālajām gaismām. Rezultāts? Drošāka braukšana nakts laikā tev un citiem satiksmes dalībniekiem.
Skatīt vairāk Opens in new window

Palīdzība auto novietošanai stāvvietā

Toyota Teammate Advanced Park (ADC)

Šī sistēma kontrolē paātrinājumu, stūrēšanu, bremzēšanu un pārnesumu pārslēgšanu, lai palīdzētu tev droši novietot automobili stāvvietā. Tā pat var iegaumēt tavas iecienītākās stāvvietas, kuras nav atzīmētas ar līnijām vai blakus esošiem objektiem.
Skatīt vairāk Opens in new window

Panorāmas skata monitors (PVM)

Automobiļa novietošana stāvvietā ir vienkāršāka un drošāka ar šo sistēmu, kas apvieno attēlus no četrām kamerām, lai sniegtu gandrīz 360° skatu uz apkārtni.

Brīdinājums par aizmugurē šķērsojošiem transportlīdzekļiem ar automātisko bremzēšanu (RCTAB)

Kad tu atpakaļgaitā brauc ārā no stāvvietas, šī sistēma nosaka visus transportlīdzekļus, kas tuvojas no kreisās vai labās puses, brīdina tevi par tiem un aktivizē bremzes, lai izvairītos no sadursmes.
Skatīt vairāk Opens in new window

Inteliģentais attāluma eholokators (ICS)

Inteliģenta pēc nosaukuma, inteliģenta pēc būtības – šī sistēma brīdina vadītāju par šķēršļiem automobiļa priekšā vai aizmugurē un, ja nepieciešams, automātiski aktivizē bremzes, lai palīdzētu izvairīties no sadursmes.
Skatīt vairāk Opens in new window

Braukšanas palīgsistēmas

Aklo zonu monitors (BSM)

Aklo zonu monitora sistēma brīdina vadītājus par visiem transportlīdzekļiem, kurus viņi, iespējams, nav pamanījuši sānu spoguļos. Tas ir īpaši noderīgi, veicot apdzīšanu.
Skatīt vairāk Opens in new window

Adaptīvā tālo gaismu sistēma (AHS)

Šī sistēma ir izstrādāta, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo redzamību visiem satiksmes dalībniekiem diennakts tumšajā laikā. Tā automātiski optimizē priekšējo lukturu sadalījumu, aizēnojot pretimbraucošās satiksmes zonu, lai tava automobiļa tālās gaismas neapžilbinātu citus vadītājus, tajā pašā laikā nodrošinot tev labu redzamību.
Skatīt vairāk Opens in new window
Droša braukšana vienmēr ir paša autovadītāja atbildība.
Sistēmas darbojas to darbības apstākļos un saskaņā ar to ierobežojumiem.
Sīkāku informāciju vienmēr skatiet Īpašnieka rokasgrāmatā. Funkciju pieejamība var mainīties atkarībā no valsts, automobiļa modeļa un aprīkojuma līmeņa.