1. Safety
Ātrā atlase

TOYOTA T-MATE

Kopā ar tevi drošākiem braucieniem

Toyota T-Mate ir sistēmu kopums, kas ir radīts, lai palīdzētu tev un padarītu braukšanu drošāku neatkarīgi no tā, vai novieto automobili stāvvietā, brauc pa šoseju vai pārvietojies pilsētā. Šīs sistēmas palīdz ne tikai pasargāt tevi un tavus pasažierus, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Tā ir daļa no Toyota apņemšanās uzlabot ceļu satiksmes drošību un mūsu mērķa atstāt ceļu satiksmes negadījumus pagātnē.

Toyota Safety Sense

Sadursmes novēršanas sistēma (PCS)

Sadursmes novēršanas sistēma var palīdzēt tev noteikt un izvairīties no sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem, gājējiem un velosipēdistiem. Tā brīdina vadītāju ar skaņas un vizuāliem signāliem, kā arī aktivizē asistējošo bremzēšanu. Ja vadītājs savlaicīgi nenospiež bremžu pedāli, automobiļa ātrums tiek samazināts automātiski, lai novērstu vai mazinātu sadursmi.
Skatīt vairāk Opens in new window

Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma (RSA)

Ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēma identificē ceļa zīmes un salona displejā attēlo noderīgu informāciju, piemēram, pašreizējo braukšanas ātruma ierobežojumu vai apdzīšanas aizliegumu. Ja vadītājs neievēro ceļa zīmes, palīgsistēma aktivizē brīdinājumu ar skaņas un vizuāliem signāliem.
Skatīt vairāk Opens in new window

Adaptīvā kruīza kontrole (ACC)

Šī sistēma uztur minimālo iepriekš iestatīto attālumu no priekšā braucošā transportlīdzekļa. Ja attālums samazinās, sistēma samazina automobiļa ātrumu, izmantojot bremzes un aktivizējot bremžu gaismas. Ja automobilis ir aprīkots ar ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēmu (RSA), sistēma atpazīs arī ātruma ierobežojumus un ieteiks nepieciešamās ātruma izmaiņas.

Pilna diapazona adaptīvā kruīza kontrole (ACC) var pilnībā apturēt automobili, ja priekšā braucošais transportlīdzeklis apstājas. Viegli piespiežot akseleratora pedāli vai atkārtoti nospiežot ACC slēdzi, sistēma tiks aktivizēta no jauna.

Skatīt vairāk Opens in new window

Joslas sekošanas funkcija (LTA)

Joslas marķējuma nolasīšanas palīgsistēma ir izstrādāta, lai padarītu braukšanu pa šoseju drošāku. Tā notur automobili joslas centrā, un, ja sāksi no tās novirzīties, stūres palīgsistēma viegli stūrēs automobili, lai pielāgotu tā novietojumu.
Skatīt vairāk Opens in new window

Automātisko tālo gaismu funkcija (AHB)

Automātiskā tālo gaismu sistēma uzrauga ceļu, lai noteiktu pretimbraucošo transportlīdzekļu lukturus. Ja tā konstatē priekšējo lukturu gaismu, tā automātiski izslēdz tālās un ieslēdz tuvās gaismas. Kad transportlīdzeklis pabrauc garām, sistēma automātiski atkal pārslēdzas uz tālajām gaismām. Rezultāts? Drošāka braukšana nakts laikā tev un citiem satiksmes dalībniekiem.
Skatīt vairāk Opens in new window

Avārijas apstāšanās sistēma (EDSS)

Ja sistēma kādu laiku nenosaka vadītāja darbības, tā brīdina vadītāju ar skaņas signālu. Ja vadītāja darbības joprojām netiek uztvertas, EDSS pakāpeniski aptur automobili, vienlaikus droši noturot to joslā. Tiek aktivizētas automobiļa avārijas gaismas, lai brīdinātu citus satiksmes dalībniekus, un tiek atslēgtas tā durvis, lai vajadzības gadījumā nodrošinātu avārijas dienestu piekļuvi.
Skatīt vairāk Opens in new window

Proaktīvās braukšanas palīgsistēmas – palēnināšanas palīgsistēma (PDA)

Šī sistēma nodrošina vienmērīgu ātruma samazināšanu, kad akseleratora pedālis tiek atlaists, tuvojoties pa priekšu braucošam auto.
Skatīt vairāk Opens in new window

Paātrinājuma slāpēšana pie maza ātruma

Ja, braucot ar mazu ātrumu, tiek spēcīgi nospiests akselerators un priekšā ir automobilis, velosipēdists vai gājējs, sistēma ierobežos strauju paātrinājumu, lai samazinātu sadursmes risku.

Toyota Safety Sense – bezvadu atjauninājumi

Bezvadu programmatūras atjauninājumi nodrošina, ka Toyota Safety Sense (TSS) vienmēr ietver jaunākās funkcijas un uzlabojumus.

Proaktīvās braukšanas palīgsistēmas (PDA) — stūrēšanas palīgsistēma (SA)

Šī funkcija palīdz vadītājam neizbraukt no joslas. Sistēma nosaka līkumus un pielāgo palīgsistēmu, lai veicinātu atbilstošu stūrēšanu. Tā var arī palīdzēt nodrošināt stabilitāti, braucot taisni.
Skatīt vairāk Opens in new window

Palīdzība auto novietošanai stāvvietā

Uzlabota parkošanās sistēma Toyota Teammate Advanced Park (ADCC)

Šī sistēma kontrolē paātrinājumu, stūrēšanu, bremzēšanu un pārnesumu pārslēgšanu*, lai palīdzētu tev droši novietot automobili stāvvietā. Tā pat var iegaumēt tavas iecienītākās stāvvietas, kuras nav atzīmētas ar līnijām vai blakus esošiem objektiem.

* Atkarīgs no modeļa

Skatīt vairāk Opens in new window

Panorāmas skata monitors (PVM)

Automobiļa novietošana stāvvietā ir vienkāršāka un drošāka ar šo sistēmu, kas apvieno attēlus no četrām kamerām, lai sniegtu gandrīz 360° skatu uz apkārtni.

Brīdinājums par aizmugurē šķērsojošiem transportlīdzekļiem ar automātisko bremzēšanu (RCTAB)

Kad tu atpakaļgaitā brauc ārā no stāvvietas, šī sistēma nosaka visus transportlīdzekļus, kas tuvojas no kreisās vai labās puses, brīdina tevi par tiem un aktivizē bremzes, lai izvairītos no sadursmes.
Skatīt vairāk Opens in new window

Inteliģentais attāluma eholokators (ICS)

Inteliģenta pēc nosaukuma, inteliģenta pēc būtības – šī sistēma brīdina vadītāju par šķēršļiem automobiļa priekšā vai aizmugurē un, ja nepieciešams, automātiski aktivizē bremzes, lai palīdzētu izvairīties no sadursmes.
Skatīt vairāk Opens in new window

Drošas izkāpšanas palīgsistēma (SEA)

Šī sistēma izmanto aklo zonu monitora radaru, lai palīdzētu novērst sadursmi starp atvērtām automobiļa durvīm un transportlīdzekli vai velosipēdistu, kas tuvojas no aizmugures. Ja pastāv sadursmes risks, ārējos spoguļos un daudzfunkcionālajā ekrānā iedegas indikatori, kā arī atskan skaņas signāls, lai brīdinātu automobilī esošos.
Skatīt vairāk Opens in new window

Atgādinājums par aizmugurējā sēdeklī sēdošajiem (RSRS)

Šī sistēma parāda brīdinājumu vadības panelī, ja, vadītājam kāpjot ārā no automobiļa, uz aizmugurējā sēdekļa atrodas pasažieris vai priekšmets. 

Atkarībā no modeļa pēc automobiļa aizslēgšanas var tikt aktivizētas avārijas gaismas un skaņas signāls.

 

Toyota Teammate uzlabotā stāvvietā novietošanas sistēma (vadāma attālināti)

Šī sistēma ļauj kontrolēt auto novietošanu stāvvietā no viedtālruņa, stāvot pie automobiļa. Vienkārša un viegli lietojama, tā atbalsta visu veidu manevrus. Papildu drošībai — ja lietotājs paceļ pirkstu no viedtālruņa, automobilis nekavējoties apstājas.
Skatīt vairāk Opens in new window

Braukšanas palīgsistēmas

Aklo zonu monitors (BSM)

Aklo zonu monitora sistēma brīdina vadītājus par visiem transportlīdzekļiem, kurus viņi, iespējams, nav pamanījuši sānu spoguļos. Tas ir īpaši noderīgi, veicot apdzīšanu.
Skatīt vairāk Opens in new window

Adaptīvā tālo gaismu sistēma (AHS)

Šī sistēma ir izstrādāta, lai nodrošinātu vislabāko iespējamo redzamību visiem satiksmes dalībniekiem diennakts tumšajā laikā. Tā automātiski optimizē priekšējo lukturu sadalījumu, aizēnojot pretimbraucošās satiksmes zonu, lai tava automobiļa tālās gaismas neapžilbinātu citus vadītājus, tajā pašā laikā nodrošinot tev labu redzamību.
Skatīt vairāk Opens in new window

Vadītāja noguruma monitors (DMC)

Šī sistēma izmanto virs stūres esošo kameru, lai uzraudzītu vadītāja modrību un stāvokli. Ja sistēma konstatē neparastu stāvokli, piemēram, nogurumu, tā aktivizē brīdinājumu. Šie dati tiek izmantoti, lai uzlabotu avārijas apstāšanās sistēmas (EDSS) darbību, agrāk atklājot neuzmanību.

Toyota Smart Connect — notikumi uz ceļa

Šīs sistēma brīdina vadītāju par tādiem tuvumā esošiem apdraudējumiem kā priekšā esošs negadījums, slidens ceļš utt., izmantojot citu vadītāju sniegto informāciju un parādot to automobiļa multivides ekrānā. Atkarībā no multivides sistēmas veida tā var ziņot arī par iespējamiem apdraudējumiem, kas veicina vispārēju satiksmes drošības uzlabošanos.

e-Zvana izsaukums (E-CALL)

Šī sistēma ļauj pasažieriem ziņot avārijas dienestiem, nospiežot slēdzi automobiļa iekšpusē. Ja notiek negadījums vai nostrādā drošības spilveni, sistēma tiek aktivizēta automātiski.

Brīdinājums par priekšā šķērsojošiem transportlīdzekļiem (FCTA)

FCTA pasargā tavu auto no šķērsojošiem transportlīdzekļiem noslogotos krustojumos. Tas nosaka priekšā braucošos transportlīdzekļus un brīdina vadītāju, izmantojot projekcijas displeju (HUD), ja tas ir uzstādīts, pirms tas aktivizē skaņas signālu, ja ir paredzama sadursme.

 

Skatīt vairāk Opens in new window

Joslas maiņas palīgsistēma (LCA)

Šo sistēmu var izmantot uz šosejas, kad ir aktivizēta adaptīvā kruīza kontrole (ACC) un joslas sekošanas palīgsistēma (LTA). Kad vadītājs aktivizē pagrieziena signālu, lai mainītu joslu, sistēma pārliecinās, ka to var darīt droši, un stūres palīgierīce veiks paredzēto joslas maiņu.

 

Skatīt vairāk Opens in new window

Avārijas stūrēšanas palīgsistēma ar aktīvā atbalsta funkciju (ESA ar aktīvā atbalsta funkciju)

Šī sistēma palīdz izvairīties no sadursmes, automātiski apbraucot šķēršļus. Tā arī palīdzēs novērst izbraukšanu no joslas, vienlaikus izvairoties no šķēršļiem.

Automātiskās aizmugurējās mirgojošās avārijas gaismas (ARFHL)

Šī sistēma brīdina transportlīdzekļus, kas tuvojas no aizmugures, aktivizējot avārijas gaismas, ja pastāv liela aizmugures sadursmes iespēja. Tas palīdz samazināt aizmugures sadursmes risku, mudinot aizmugurē esošā transportlīdzekļa vadītāju nobremzēt.
Droša braukšana vienmēr ir paša autovadītāja atbildība.
Sistēmas darbojas to darbības apstākļos un saskaņā ar to ierobežojumiem.
Sīkāku informāciju vienmēr skati Īpašnieka rokasgrāmatā. Funkciju pieejamība var mainīties atkarībā no valsts, automobiļa modeļa un aprīkojuma līmeņa.