1. Gazoo racing
 2. World Rally Championship
Ātrā atlase

Mūsu ceļš uz izcilu sniegumu WRC

Pēc ražotāja, pilota un stūrmaņa titulu iegūšanas 2021. un 2022. gadā sensacionālais, ar hibrīddzinēju aprīkotais GR Yaris Rally1 turpina TOYOTA GAZOO Racing pasaules rallija komandas centienus parādīt labāko sniegumu pasaules visprasīgākajos rallija ātrumposmos.

Radīt arvien labākus auto

“Izaicinājums ir ne tikai izstrādāt auto, kas nesīs mums uzvaru, bet arī radīt izcilu auto mūsu klientiem. Es palūdzu Norihiko Katsutam (Norihiko Katsuta) pieņemt šo izaicinājumu nākamgad Japānas rallija čempionātā. Līdzīgi kā pagājušajā gadā, kad ar GR Yaris rallija auto startējām Japānas rallija čempionātā, iesākums var būt sarežģīts, taču mēs turpināsim pilnveidot automobili un padarīt to par "čempionu līmeņa auto"", Akio Tojoda (Akio Toyoda).

GR YARIS RALLY1

Jaunajiem Rally1 noteikumiem, kas tika ieviesti 2022. gadā, komanda izstrādāja GR YARIS Rally1 HYBRID, kas apvieno to pašu Yaris WRC 1,6 litru turbodzinēju ar 3,9 kWh akumulatoru un motora ģeneratora bloku (MGU), lai nodrošinātu braucējiem vairāk nekā 500 ZS. Automobilis ir pierādījis savu sacīkšu garu, uzvarot septiņos no 13 rallija posmiem, Rovanperam (Rovanperä) uzvarot sešos no tiem ceļā uz visu laiku jaunākā WRC pilota čempiona titula iegūšanu 22 gadu vecumā. Komanda arī aizstāvēja savu ražotāja titulu — tas ir patiesi vēsturisks sasniegums, kas aptver WRC lielāko tehnisko revolūciju paaudzes laikā.
 • Dzinējs

  GI4A (rindas četrcilindru turbo, tiešās iesmidzināšanas) un hibrīda piedziņa 
 • Maksimālā jauda

  Vairāk nekā 500 ZS
 • Veiktspēja

  Maksimālais ātrums: 201 km/h (atkarīgs no koeficienta) 

   

 • Izmēri un svars

  Garums: 4225 mm (ieskaitot aeroierīci)
  Platums: 1875 mm
  Augstums: Pielāgojams
  Riteņu platums: Pielāgojams
  Garenbāze: 2630 mm
  Minimālais svars: 1260 kg

Visi ceļi ved uz labāku sniegumu

Asfalts
Asas virāžas, neaizmirstami ceļi ar mainīgiem braukšanas apstākļiem un izturīgas, īpaši cieta gumijas sastāva riepas. Pazemināta balstiekārta ir obligāta nepieciešamība ātrgaitas sacensībās, piemēram, WRC Rally Estonia posmā.

Grants
Nelīdzeni ceļi, akmeņainas trases un atšķirīga gumijas sastāva riepu izvēle. Paaugstināta balstiekārta ir izšķiroša sacīkstēs, kas norisinās karstos laikapstākļos, piemēram, Grieķijas WRC rallijā un Meksikas WRC rallijā.

Sniegs
Ledus klāti ceļi, sniega sanesumi un riepas ar radzēm. Balstiekārtas regulējums, kas piemērots pastāvīgai saķeres zaudēšanai ar ceļa segumu ir būtisks sacīkstēm, kas norisinās aukstajā klimatiskajā zonā, piemēram, WRC Rally Sweden.

 

 • GR SPORT sērija

“Pirms diviem gadiem es lūdzu, lai Jari-Mati izveido profesionālu komandu ar ģimenisku atmosfēru. Nesen man bija iespēja pavadīt laiku kopā ar šo komandu. Es patiesi sajutu, ka komanda, tostarp es, ir kā ģimene. Neatkarīgi no tā, par ko mēs runājām, saruna vienmēr atgriezās pie auto. Man šķiet, ka mēs esam "visvairāk auto mīlošā ģimene pasaulē", un tas ir unikāli," Akio Tojoda

Iepazīsti komandu

WRC vēsturē pieredzējušākā pilota Jari-Mati Latvala (Jari-Matti Latvala) vadītā TOYOTA GAZOO Racing pasaules rallija komanda 2023. gadā darbojas ar četru ekipāžu sastāvu, jo tā tiecas uz trešo WRC trīskāršo titulu pēc kārtas, sekojot veiksmīgajai GR YARIS Rally1 HYBRID debijas sezonai 2022. gadā.
 • Akio Tojoda (Akio Toyoda)

  Komandas dibinātājs/“Toyota Motor Corporation” prezidents
 • Jari-Mati Latvala (Jari-Matti Latvala)

  Komandas vadītājs
Automobilis Nr. 69
 • Pilots: Kalle Rovanperē (Kalle Rovanperä)

  Valsts: Somija

  Labākais sasniegums:
   WRC 2 Pro uzvarētājs (2019. gadā), piektā vieta WRC rallijā (2020. gadā), ceturtā vieta WRC rallijā (2021. gadā), uzvara sešos Pasaules rallija čempionāta posmos (2022. gadā)

 • Stūrmanis: Jonne Haltunens (Jonne Halttunen)

  Valsts: Somija

  Labākais sasniegums: WRC 2 Pro uzvarētājs (2019. gadā), piektā vieta WRC rallijā (2020. gadā), ceturtā vieta WRC rallijā (2021. gadā), uzvara sešos Pasaules rallija čempionāta posmos (2022. gadā)

Automobilis Nr. 33
 • Pilots: Elfins Evanss (Elfyn Evans)

  Valsts: Apvienotā Karaliste

  Labākais sasniegums: Pirmā uzvara WRC rallija posmā Lielbritānijā (2017. gadā), otrā vieta WRC rallijā, uzvaras divos posmos (2020. un 2021. gadā)

 • Stūrmanis: Skots Mārtins (Scott Martin)

  Valsts: Apvienotā Karaliste

  Labākais sasniegums: Pirmais WRC goda pjedestāls Somijas posmā (2016. gadā), otrā vieta WRC rallijā, uzvaras divos posmos (2020. un 2021. gadā)

Automobilis Nr. 17
 • Pilots: Sebastjēns Ožjē (Sébastien Ogier)

  Valsts: Francija

  Labākais sasniegums: Seši WRC tituli pēc kārtas (2013.-2018. gadā), septītais WRC tituls pilotu ieskaitē (2020. gadā), astotais WRC tituls pilotu ieskaitē (2021. gadā)

 • Stūrmanis: Vincent Landais

  Valsts: Francija

  Labākais sasniegums: WRC 2 uzvarētājs, uzvaras divos posmos (2019), vienpadsmitā vieta WRC rallijā, labākais rezultāts ceturtā vieta (2022)

Automobilis Nr. 18
 • Pilots: Takamoto Katsuta

  Valsts: Japāna

  Labākais sasniegums: 7. vieta WRC, viens pjedestāls (2021. gadā), 5. vieta WRC, divi pjedestāli (2022. gadā)

 • Stūrmanis: Ārons Džonstons (Aaron Johnston)

  Valsts: Īrija

  Labākais sasniegums: Pirmie posmi ar pasaules rallija auto (2021. gadā), 5. vieta WRC, divi pjedestāli (2022. gadā)

Sezonas labākie sasniegumi

Jaunākās TOYOTA GAZOO Racing WRT ziņas no katra WRC posma.