1. Gazoo racing
  2. World Rally Championship
Ātrā atlase
Ātrā atlase

Mūsu ceļš uz izcilu sniegumu WRC

Pēc ražotāju, pilotu un stūrmaņu titulu iegūšanas 2021. gadā, kas pievienojās uzvarām čempionātos 2018., 2019. un 2020. gadā, titulētais Yaris WRC atvadās, lai dotu ceļu jaunai, drosmīgai FIA pasaules rallija čempionāta ērai. Tā vietā nāk sensacionālais ar hibrīddzinēju aprīkotais GR Yaris Rally1, kas vada TOYOTA GAZOO Racing pasaules rallija komandas centienus parādīt labāko sniegumu pasaules visprasīgākajos rallija ātrumposmos.

Jari-Matti Latvala

WRC 18 posmu uzvarētājs Jari Mati Latvala (Jari-Matti Latvala) ir viens no pieredzes bagātākajiem pilotiem WRC vēsturē. Kopš TOYOTA GAZOO Racing WRT izveidošanas 2017. gadā viņš visu laiku ir bijis kopā ar to un palīdzējis veidot Toyota veiksmes stāstu WRC. Tagad viņš ieņem komandas vadītāja amatu un turpinās iesākto, lai izstrādātu vēl labākus automobiļus.

GR YARIS RALLY1

Iepazīsties ar 2022. gada GR Yaris Rally1, ārkārtīgi veiksmīgā Yaris WRC pēcteci. Pirmo reizi augstākā līmeņa rallijā ietverot hibrīda tehnoloģiju, GR Yaris Rally1 apvieno to pašu Yaris WRC 1,6 litru turbodzinēju ar 3,9 kWh akumulatoru un motora ģeneratora bloku (MGU), lai nodrošinātu braucējiem vairāk nekā 500 ZS. Tā kā noteikumi nosaka mazāk sarežģītu aerodinamiku, atgriešanos pie mehāniskās pārnesumu kārbas un aktīvo centra diferenciāļu noņemšanu, jaunā Rally1 ēra sola sasniegt jaunas automobiļa un braucēju snieguma virsotnes.

Dzinējs:
1,6 litru rindas četrcilindru, tiešās iesmidzināšanas hibrīddzinējs

Maksimālā jauda:
vairāk nekā 500 ZS


Maksimālais ātrums:

201 km/h (specifiskais ātrums)

 


Izmēri un svars:
Garums: 4225 mm (ieskaitot aeroierīci)
Platums: 1875 mm
Augstums: Pielāgojams
Riteņu platums: Pielāgojams
Garenbāze: 2630 mm
Minimālais svars: 1260 kg

Visi ceļi ved uz labāku sniegumu

Asfalts
Asas virāžas, neaizmirstami ceļi ar mainīgiem braukšanas apstākļiem un izturīgas, īpaši cieta gumijas sastāva riepas. Pazemināta balstiekārta ir obligāta nepieciešamība ātrgaitas sacensībās, piemēram, WRC Rally Estonia posmā.

Grants
Nelīdzeni ceļi, akmeņainas trases un atšķirīga gumijas sastāva riepu izvēle. Paaugstināta balstiekārta ir izšķiroša sacīkstēs, kas norisinās karstos laikapstākļos, piemēram, WRC Rally New Zealand.

Sniegs
Ledus klāti ceļi, sniega sanesumi un riepas ar radzēm. Balstiekārtas regulējums, kas piemērots pastāvīgai saķeres zaudēšanai ar ceļa segumu ir būtisks sacīkstēm, kas norisinās aukstajā klimatiskajā zonā, piemēram, WRC Rally Sweden.

 

GR Yaris. Nebeidzams uzmundrinājums

Izstrādāts kopā ar TOYOTA GAZOO Racing pasaules rallija komandas ekspertiem, GR Yaris ienes vismodernāko autosporta tehnoloģiju un zinātību ikdienas braucienos. Ar jaudīgu 1,6 litru 3 cilindru turbodzinēju, uzlabotu GR-FOUR pilnpiedziņas sistēmu un vieglu trīsdurvju virsbūvi GR Yaris ir radīts WRC un uzmundrina autovadītājus ik dienu, lai kur arī tie dotos.

GR Yaris

GR SPORT sērija

Iepazīsti komandu

Nesen atzīts par WRC vēsturē pieredzējušāko braucēju pēc četrkārtējā pasaules čempiona Tomija Mekinena (Tommi Mäkinen), Jari-Mati Latvala vada komandu, kuras trīs ekipāžas startēs Toyota zīmē jau trešo sezonu pēc kārtas.
Akio Tojoda (Akio Toyoda)

Komandas dibinātājs/“Toyota Motor Corporation” prezidents
Jari-Mati Latvala (Jari-Matti Latvala)

Komandas vadītājs

Automobilis Nr. 1

Pilots:  Sebastjēns Ožjē (Sébastien Ogier)

Valsts: Francija

Labākais sasniegums: Astoņas uzvaras WRC rallijā (2013.-2018. gadā un 2020. un 2021. gadā)

Automobilis Nr. 1

Stūrmanis: Bendžamins Veillass (Benjamin Veillas)

Valsts: Francija

Labākais sasniegums: Otrā vieta WRC 2 rallijā (2017. gadā), uzvara Spānijas rallijā (2019. gadā)

Automobilis Nr. 4

Pilots: Esapeka Lapi (Esapekka Lappi)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums: Uzvara WRC 2 rallijā (2016. gadā), pirmā uzvara WRC rallija posmā Somijā (2017. gadā), 5. vieta WRC rallijā (2018. gadā)

Automobilis Nr. 4

Stūrmanis: Janne Ferms (Janne Ferm)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums: Uzvara WRC 2 rallijā (2016. gadā), pirmā uzvara WRC rallija posmā Somijā (2017. gadā), 5. vieta WRC rallijā (2018. gadā)

Automobilis Nr. 33

Pilots: Elfins Evanss (Elfyn Evans)

Valsts: Apvienotā Karaliste

Labākais sasniegums: Pirmā uzvara WRC rallija posmā Lielbritānijā (2017. gadā), otrā vieta WRC rallijā (2020. un 2021. gadā)

Automobilis Nr. 33

Stūrmanis: Skots Mārtins (Scott Martin)

Valsts: Apvienotā Karaliste

Labākais sasniegums: Pirmais WRC goda pjedestāls Somijas posmā (2016. gadā), otrā vieta WRC rallijā (2020. un 2021. gadā)

Automobilis Nr. 69

Pilots: Kalle Rovanperē (Kalle Rovanperä)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums:
 WRC 2 Pro uzvarētājs (2019. gadā), piektā vieta WRC rallijā (2020. gadā), pirmās WRC uzvaras posmos Igaunijā un Grieķijā (2021. gadā)

Automobilis Nr. 69

Stūrmanis: Jonne Haltunens (Jonne Halttunen)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums: WRC 2 Pro uzvarētājs (2019. gadā), piektā vieta WRC rallijā (2020. gadā), pirmās WRC uzvaras posmos Igaunijā un Grieķijā (2021. gadā)

Sezonas labākie sasniegumi

Jaunākās TOYOTA GAZOO Racing WRT ziņas no katra WRC posma.