1. Winter Wheels
Ātrā atlase

Pareizie ziemas riteņi tavam sirdsmieram

Kāpēc izmantot ziemas riepas?

 

Toyota piedāvājumā esošās ziemas riepas ir rūpīgi pārbaudītas un veidotas tā, lai nodrošinātu nevainojamu saķeri uz slapja, sniegota un apledojuša ceļa. Pateicoties īpašajam protektora rakstam un gumijas sastāvam, kas nezaudē elastību arī tad, kad ārā temperatūra noslīd zem 7°C, riepas ievērojami samazina bremzēšanas ceļa garumu arī sniegotos laikapstākļos, padarot braukšanu drošāku. Patiesībā, kā redzams šeit, ziemas riepas uz sniegotas brauktuves spēj samazināt bremzēšanas ceļa garumu pat uz pusi.

ZIEMAS RIEPAS
winter tyres car
16,5M
APSTĀŠANĀS CEĻA GARUMS
VASARAS RIEPAS
summer tyre cars
34,2 M APSTĀŠANĀS CEĻA GARUMS
* Attēlots bremzēšanas ceļa garums sniegā, braucot ar ātrumu 40 km/h
Atskaņot vēlreiz

Kādas ir ziemas riepu priekšrocības?

Toyota piedāvājumā esošo ziemas riepu sastāvā ir vairāk dabīgās gumijas nekā vasaras riepās, tāpēc tās saglabā elastību arī pie zemākām temperatūrām, uzlabo ikdienas braucienus un ļauj justies drošāk uz ceļa. Riepu unikālais protektora raksts ir izstrādāts tā, lai no riepu apakšas efektīvi izvadītu ūdeni un šķīdoni, tādējādi samazinot bremzēšanas ceļa garumu un akvaplanēšanas risku. Riepu protektora blokā ir iestrādātas arī nelielas rievas – t.s. lameles, kas stingri "ieķeras" sniegā un apledojumā, nodrošinot izcilu saķeri.

Kad nepieciešams uzstādīt ziemas riepas?

 • Kad āra temperatūra noslīd zem 7°C

  Pateicoties īpašajam protektora rakstam un elastīgajam gumijas sastāvam, ziemas riepas nodrošina izcilu saķeri un samazina bremzēšanas ceļa garumu, kad āra temperatūra noslīd zem 7°C.

 • Sniegs

  Ziemas riepu protektora blokos ir nelielas rievas, kas tiek sauktas par lamelēm. Tās burtiski “ieķeras” sniegā un šķīdonī, radot labāku saķeri ar brauktuvi un samazinot bremzēšanas ceļa garumu.

 • Ledus

  Mīkstākas gumijas un īpaši veidotā protektora raksta kombinācija nodrošina labāku saķeri ar brauktuvi un samazina bremzēšanas ceļa garumu uz apledojušiem ceļiem.

Vai manai Toyota ir iespējams pievienot arī ziemas diskus?

Stilīgie vieglmetāla diski vai funkcionālie tērauda diski – Toyota piedāvā dažādus ziemas diskus, kas ir ideāli piemēroti braukšanai aukstos laikapstākļos un izturīgi pret sāli, ķimikālijām un citu pretslīdes materiālu ietekmi. Lai pasūtītu ziemas riepas un diskus Toyota vai saņemtu cita veida palīdzību vai padomu, vērsies pie sava tuvākā Toyota pārstāvja, kas palīdzēs izvēlēties labākās riepas un diskus šai ziemai.
Atrast pārstāvi

Kā salīdzināt dažādas ziemas riepas?

Kopš 2012. gada visām ES teritorijā tirgotajām transportlīdzekļu riepām ir jāpievieno standartizēts marķējums. Tas atvieglo dažādu ražotāju piedāvāto riepu saķeres īpašību, degvielas ekonomijas un trokšņu līmeņa salīdzināšanu.

 

ES riepu marķējuma nolasīšana


 

 • Degvielas efektivitāte

  Berze, kas rodas riepai kustības laikā saskaroties ar brauktuvi, tiek saukta par “rites pretestību”. Jo spēcīgāka ir rites pretestība, jo lielāks būs degvielas patēriņš un izmešu daudzums. A klases riepām ir mazākā pretestība, tāpēc tās vislabāk izvēlēties degvielas ekonomijas nolūkos.

 • Saķere ar slapju ceļa segumu

  Šis novērtējums atspoguļo kopējo apstāšanās ceļa garumu, bremzējot no 80 km/h standartizētos slapjas ceļa virsmas apstākļos. Atšķirība starp klasēm, no kurām A ir labākā, bet G ir vissliktākā, ir aptuveni no 3 līdz 6 m.

 • Trokšņu līmenis

  Šis mērījums apzīmē trokšņu līmeni, ko testa apstākļos kustības laikā rada automobiļa riepas. Tas ir ārēji radīts troksnis, kas tiek izteikts decibelos, un ko apzīmē ar melnas krāsas viļņiem - ar vienu vilni tiek apzīmētas klusākās riepas, bet ar trijiem – augstākais pieļaujamais trokšņu līmenis.

Biežāk uzdotie jautājumi

Tas nav ieteicams. Lai spētu tikt galā ar aukstajiem āra apstākļiem, ziemas riepas ir ražotas no mīkstāka un elastīgāka gumijas maisījuma, nekā vasaras riepas. Tā rezultātā siltā laikā ziemas riepas nodilst ātrāk, palielina automobiļa degvielas patēriņu un pagarina bremzēšanas ceļa garumu.

Tās jāuzglabā vēsā, sausā un tumšā vietā. Ja riepas tiek uzglabātas atsevišķi no diskiem, tām jābūt vertikālā pozīcijā. Savukārt gadījumā, ja riepas atrodas uz diskiem, tām vienmēr jāatrodas guļus stāvoklī. Abos gadījumos jāizvairās no saskares ar smērvielām, degvielu un eļļu. Atsevišķi Toyota pārstāvji piedāvā riepu uzglabāšanas pakalpojumus. Sazinies ar pārstāvniecību, lai uzzinātu vairāk.

Tas ir atkarīgs no nobrauktā attāluma. Ziemas riepu paredzamais darba mūžs ir no viena līdz pieciem gadiem ar nosacījumu, ka tās tiek pareizi uzglabātas laikā, kad netiek lietotas. Riepu novecošanos veicina arī fizikāli un ķīmiski procesi, kas var ietekmēt arī tās riepas, kas tiek lietotas reti vai nekad. Pareizi uzglabātas ziemas riepas atbildīs jaunas riepas parametriem un attiecīgi arī kalpos.

Ziemas riepu trokšņu līmeni var noteikt pēc ES vienotā riepu marķējuma, kam jābūt atrodamam uz visām riepām, kas ražotas sākot ar 2012. gadu. Trokšņu līmenis tiek izteikts decibelos un attēlots ar melniem skaņas viļņu simboliem.

Riepu ražošanas tehnoloģijas attīstība ir progresējusi līdz tādai pakāpei, ka mūsdienās riepas ar radzēm ir nepieciešamas tikai pašos sarežģītākajos apstākļos.

Ziemas riepas

Mūsdienās ziemas riepas tiek izgatavotas no savienojuma, kas saglabā elastīgumu arī zemā temperatūrā. Tās labi pielāgojas dažādiem braukšanas apstākļiem aukstā klimatā, tostarp braukšanai pa sniegotām, apledojušām, slapjām un sausām virsmām. Tieši tāpēc ziemas riepas ir laba izvēle laika periodam no rudens līdz pavasarim.

Radžotās riepas

Lielākā daļa radžoto riepu ir aprīkotas ar volframā ietvertām metāla radzēm, kas ir iestrādātas reljefveida protektora rakstā. Radzes ieurbjas ceļa apledojumā, tādējādi nodrošinot saķeri apstākļos, kad ceļš ir pilnībā sasalis. Radžotās riepas pārsvarā tiek izmantotas reģionos, kur gaisa temperatūra lielāko ziemas daļu saglabājas tuvu sasalšanas robežai vai zem tās.

Neatkarīgi no izvēlētajām riepām, vienmēr jāpatur prātā, ka braukšanai ziemas apstākļos ir nepieciešamas tādas prasmes, ko vasarā nav vajadzības pielietot. Ziemā automobiļa apstāšanās un ātruma samazināšanas distance ir lielāka, kā arī jāpievērš īpaša uzmanība līkumiem, vienmēr samazinot braukšanas ātrumu.

Skatīt vairāk