1. Ziņas, stāsti un notikumi
  2. Toyota Yaris ir Gada auto 2021
Ātrā atlase

Toyota Yaris pasludināts par gada auto 2021

Žūrija, ko veido 59 autožurnālisti no visas Eiropas, ceturtās paaudzes Yaris šo titulu piešķīra 21 gadu pēc Toyota pirmās uzvaras konkursā, kad titulu Gada auto 2000 ieguva inovatīvais Yaris pirmās paaudzes modelis. Yaris konsekventi izpelnījās žūrijas atzinību arī vēlāk, katras nākošās paaudzes modelim vienmēr iekļūstot konkursa finālā.

Žūrija cildināja Yaris hibrīda piedziņas tehnoloģijas, liego gaitu, zemo izmešu līmeni un pieejamo cenu, kura uzskatāmi ilustrē, kā dēļ vairāk nekā 80% Yaris pircēju izvēlas automobili ar hibrīddzinēju.

Yaris izpelnījās atzinību arī par dizainu, dinamisko sniegumu un klasē vadošo drošības aprīkojumu.

Vēl vairāk - konkursa Gada auto žūrija it sevišķi augstu novērtēja Toyota panākumus, no jauna piešķiļot kaisles dzirksti Eiropas karsto hečbeku tirgum ar modeli GR Yaris.

Titulu Gada auto 2021 jaunais Toyota Yaris saņēma tikai dažas dienas pēc tam kā pirmo reizi tika pasludināts par pirktāko automobili Eiropā. Tā ir neapstrīdama zīme, ka pircēji Eiropā ir vienisprātis ar Gada auto konkursa žūriju!

Mets Harisons, Toyota Motor Europe viceprezidents, komentēja: “Šis ir liels pagodinājums Toyota, un es vēlos pateikties žūrijai par tās vērību un atzinību. Vēlos izmantot iespēju izteikt atzinību mūsu izstrādes komandām Eiropā un Japānā. Šīs ir visu laiku labākais Yaris, un tas mūsu klientiem jau liek smaidīt. Tieši kā Akio Tojoda bija iecerējis.”

Toyota balvu Gada auto līdz šim ir saņēmusi trīs reizes. Yaris uzvarēja 2000. gadā, Prius triumfēja 2005. gadā, un tagad Yaris uzvarēja atkal, kļūstot par Gada auto 2021.

Skatīt vairāk