1. Electrified
  2. Fuel Cell Electric
Ātrā atlase

Toyota ūdeņraža degvielas šūnu elektriskie automobiļi

Kāpēc izvēlēties degvielas šūnu elektroauto?

Pateicoties vadošajām tehnoloģijām, mūsu novatoriskajiem ūdeņraža degvielas šūnu elektoauto ir potenciāls mainīt veidu, kā mēs braucam. Pārsniedzot nulles emisijas un emitējot tikai ūdeni, tu vari izbaudīt pārsteidzoši dinamisku braukšanu, kamēr auto braukšanas laikā attīra gaisu, kas nonāk degvielas šūnu sistēmā.

Uzpildi to piecās minūtēs

Toyota ūdeņraža degvielas šūnu elektriskā tehnoloģija ļauj uzpildīt auto ātri un ērti — tā rada ķīmisku reakciju starp ūdeņradi un skābekli degvielas šūnu blokā. Ūdeņraža tvertnes uzpildīšana no sūkņa aizņem mazāk nekā piecas minūtes, lai tu varētu būt atpakaļ uz ceļa un turpinātu izbaudīt braucienu.

Neticama sniedzamība

Toyota ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto ir daudz izcilu inovāciju, kas izstrādātas, lai maksimāli uzlabotu braukšanas pieredzi. Mūsu jaunākās paaudzes ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto, piemēram, Toyota Mirai, spēj braukt tālāk nekā jebkurš cits elektroauto — līdz pat 650 km tīra baudījuma.

Tīrāks gaiss, lai kur tu dotos

Toyota revolucionārā ūdeņraža degvielas šūnu elektriskā tehnoloģija nodrošina patiesu nulles emisiju braukšanu. Ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto, kas emitē tikai dažus ūdens pilienus no izpūtēja, spēj pārveidot braukšanu un radīt tīrāku mobilitāti.

Kā tas darbojas?

Ūdeņraža enerģija ir mūsu nākotne. Pēdējā desmitgadē ūdeņradis ir kļuvis par uzticamu un izplatītu līdzekli transportlīdzekļu darbināšanai, kas var palīdzēt saglabāt planētu nākamajām paaudzēm. Zemāk redzamās animācijas parāda, kā darbojas degvielas šūnu tehnoloģija.

Uzklikšķini, lai skatītu, kā darbojas degvielas šūnu tehnoloģija

Virzi pasauli uz priekšu

Pēc pasaulē pirmā sērijveida ar ūdeņradi darbināmā auto ieviešanas 2014. gadā mēs paceļam emisijas jaunos augstumos, izmantojot ūdeņraža degvielas šūnu tehnoloģiju. Šī futūristiskā vīzija par tīrāku mobilitāti mūs virza tālāk par nulles emisijām jau šodien.
Skatīt vairāk

Aizraujošiem braucieniem. Līdz 650 km vienā braucienā.

Revolucionārā ūdeņraža degvielas šūnu tehnoloģija nodrošina īstu nulles emisiju braukšanu un līdz pat 650 km sniedzamības, lai tu varētu pa īstam izbaudīt ceļu. 

Toyota ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto nodrošina izsmalcinātu braukšanu ar nepārspējamu braukšanas komfortu, veiklību un atsaucību. Ar to, katrs brauciens būs sajūtu — iedvesmas, uzmundrinājuma un aizrautības — piepildīts.

Sīkāk par ūdeņradi

Ūdeņradis ir dzīvotspējīga alternatīva fosilajam kurināmajam, un tas spēj ne tikai samazināt sabiedriskā un komerciālā transporta radītās emisijas visā pasaulē, bet arī virzīt sabiedrību tuvāk nākotnei, kas ir pilnībā balstīta uz ūdeņradi.
Skatīt vairāk

Biežāk uzdotie jautājumi

Viss, kas tev jāzina par degvielas šūnu elektroauto, atšķirībām no cita veida auto un daudz ko citu. 

Elektriskie akumulatora automobiļi tiek darbināti ar elektrisko akumulatoru, kas ir jāuzlādē, savukārt ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto paši ražo elektroenerģiju degvielas šūnu blokā ķīmiskās reakcijas rezultātā. Ūdeņraža automobiļi nodrošina pārsteidzošu sniegumu un ērtu braukšanu lielos attālumos, emitējot tikai ūdeni.

Toyota jaunākās paaudzes ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto tagad spēj nobraukt tālāk nekā daudzi citi elektrificētie automobiļi — līdz pat 650 km ar pilnu tvertni, neradot emisijas.

Ūdeņraža elektroauto netiek uzlādēti tāpat kā elektriskie akumulatora automobiļi. Tā vietā auto ir jāuzpilda ar ūdeņraža gāzi, kas tiek sūknēta tikpat drošā un ierastā veidā kā parastam benzīna vai dīzeļa modelim. Arī uzpildīšana aizņem tikpat daudz laika — tikai 3-5 minūtes līdz pilnai tvertnei.

Ar līdzīgām degvielas un apdrošināšanas maksām ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto ekspluatācijas izmaksas ir salīdzināmas ar parastajiem benzīna vai dīzeļdegvielas auto. Tomēr kā 100 % bezizmešu transportlīdzekļi tie var pretendēt uz virkni valdības stimulu — no dienesta auto un ceļu nodokļa atlaidēm līdz atbrīvojumiem no sastrēgumu zonu maksas. Turklāt zemākas uzturēšanas izmaksas nozīmē, ka ūdeņraža degvielas šūnu elektroauto ļauj tev veikt dažāda veida ietaupījumus.

Runājot par ilgmūžību, katrs degvielas šūnu bloks ir izstrādāts tā, lai tas darbotos visu auto kalpošanas laiku. Un, ņemot vērā 100 000 km garantiju, Toyota apmaiņas shēma nodrošina, ka tad, kad degvielas šūnu bloka kalpošanas laiks tuvojas beigām, to var atkārtoti izmantot citiem mērķiem vai droši un atbildīgi utilizēt.

Ūdeņradis ir tik izplatīts, ka veido 70 % no matērijas Visumā. Nav pārsteidzoši, ka ar to ir drošāk rīkoties nekā ar benzīnu vai dīzeļdegvielu. Būdams nulles emisiju inovāciju eksperts, Toyota ir pavadījis daudzus gadus, testējot ar ūdeņradi darbināmos auto ekstremālos apstākļos un temperatūrā, lai nodrošinātu, ka tos var lietot tikpat droši un uzticami kā jebkuru citu modeli. Toyota daudzslāņu ūdeņraža tvertnes ir īpaši labi aizsargātas — pietiekami spēcīgas, lai atvairītu lodes šāvienu no tuva attāluma.