Robeža ir tikai debesis

Pēc FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) ražotāja titula iegūšanas 2018. gadā un sacīkšu braucēju izcīnītajiem čempionu tituliem 2019. un 2020. gadā TOYOTA GAZOO Racing Pasaules rallija čempionāta komanda (WRT) turpina strādāt, lai pārspētu iepriekš sasniegtos rezultātus. Pēc nepārtraukta piecu sezonu rallija maratona Yaris WRC sacīkšu auto pilnīgi jaunā izskatā gatavojas savam pēdējam uznācienam pirms čempionāta jauno tehnisko noteikumu ieviešanas 2022. gadā.
Ar episkiem lēcieniem, iespaidīgām sānslīdēm un nepārspētu ātruma dinamiku WRC čempionāts sniedz izcilu iespēju pārbaudīt tehnikas izturību, kvalitāti un uzticamību. Pēc 17 gadu prombūtnes, Toyota rūpnīcas atbalstītās komandas atgriešanās seriālā 2017. gadā un pēc četrām jaunākajām notikumiem bagātām un veiksmīgām sezonām WRC mēs joprojām vēlamies cīnīties pasaules ekstrēmākajās trasēs un sasniegt savu mērķi, radot arvien labākus un visiem pieejamus automobiļus.

Visi ceļi ved uz labāku sniegumu

Asfalts
Asas virāžas, neaizmirstami ceļi ar mainīgiem braukšanas apstākļiem un izturīgas, īpaši cieta gumijas sastāva riepas. Pazemināta balstiekārta ir obligāta nepieciešamība ātrgaitas sacensībās, piemēram, Rally Belgium WRC posmā.

Grants
Nelīdzeni ceļi, akmeņainas trases un atšķirīga gumijas sastāva riepu izvēle. Paaugstināta balstiekārta ir izšķiroša sacīkstēs, kas norisinās karstos laikapstākļos, piemēram, Rally Chile.

Sniegs
Ledus klāti ceļi, sniega sanesumi un riepas ar radzēm. Balstiekārtas regulējums, kas piemērots pastāvīgai saķeres zaudēšanai ar ceļa segumu ir būtisks sacīkstēm, kas norisinās aukstajā klimatiskajā zonā, piemēram, Arctic Rally Finland.

/

WRC 18 posmu uzvarētājs Jari Mati Latvala (Jari-Matti Latvala) ir viens no pieredzes bagātākajiem pilotiem WRC vēsturē. Kopš TOYOTA GAZOO Racing WRT izveidošanas 2017. gadā viņš visu laiku ir bijis kopā ar to un palīdzējis veidot Toyota veiksmes stāstu WRC. Tagad viņš ieņem komandas vadītāja amatu un turpinās iesākto, lai izstrādātu vēl labākus automobiļus.

Iepazīsti komandu

Pavisam nesen nomainot TOYOTA GAZOO Racing WRT vadībā četrkārtējo pasaules čempionu autorallijā Tomiju Makinenu (Tommi Mäkinen), Jari Mati Latvala kā viens no vispieredzējušākajiem WRC pilotiem šobrīd vada spēcīgu komandu, kuras pagājušās sezonas visas trīs ekipāžas līdzšinējā sastāvā turpina cīņu arī 2021. gadā.

/

Akio Tojoda (Akio Toyoda)

Komandas dibinātājs/“Toyota Motor Corporation” prezidents

/

Jari-Mati Latvala (Jari-Matti Latvala)

Komandas vadītājs

/

Automobilis #1

Pilots:  Sebastjēns Ožjē (Sébastien Ogier)

Valsts: Francija

Labākais sasniegums: Septiņas uzvaras WRC rallijā (2013.–2018. gadā un 2020. gadā)

/

Automobilis #1

Stūrmanis: Žuljēns Ingrassa (Julien Ingrassia)

Valsts: Francija

Labākais sasniegums: Septiņas uzvaras WRC rallijā (2013.–2018. gadā un 2020. gadā)

/

Automobilis #33

Pilots: Elfins Evanss (Elfyn Evans)

Valsts: Apvienotā Karaliste

Labākais sasniegums: Pirmā WRC uzvara Lielbritānijas rallijā (2017. gadā) un otrā vieta WRC rallijā (2020. gadā)

/

Automobilis #33

Stūrmanis: Skots Mārtins (Scott Martin)

Valsts: Apvienotā Karaliste

Labākais sasniegums: 2016. gads: pirmais WRC goda pjedestāls (Somija) un otrā vieta WRC rallijā (2020. gadā)

/

Automobilis #69

Pilots: Kalle Rovanpera (Kalle Rovanperä)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums: WRC 2 Pro klases čempions (2019. gadā) un 5. vieta WRC rallijā (2020. gadā)

/

Automobilis #69

Stūrmanis: Jonne Haltunens (Jonne Halttunen)

Valsts: Somija

Labākais sasniegums: WRC 2 Pro klases čempions (2019. gadā) un 5. vieta WRC rallijā (2020. gadā)

Radīts izcilam sniegumam

2021. gada sezonas Yaris WRC vizuālais noformējums ir līdzīgs jaunā GR010 HYBRID sacīkšu auto noformējuma grafikai un krāsām – vizuālajam dizainam, kas tika radīts FIA Pasaules izturības čempionātam (FIA World Endurance Championship) – ar ikonisko GR emblēmu, kas redzama uz Toyota sacīkšu spēkratiem un sportiskākajiem zīmola ielas auto modeļiem, kas tapuši, izmantojot komandas gūto pieredzi WRC sacīkstēs. Yaris WRC ir jaunās paaudzes WRC sacīkšu auto, kas aprīkots ar augstas veiktspējas dzinēju, inteliģentu 4WD pilnpiedziņas sistēmu un līdz izcilībai “noslīpētu” virsbūves aerodinamiku. 2020. gada čempionāta panākumu iedvesmots un bruņojies ar četru gadu sīvas konkurences pieredzi, 2021. gada Yaris WRC ir gatavs parādīt labāko sniegumu pasaules visprasīgākajos rallija ātrumposmos.

/
/

Dzinējs:

1,6 litru rindas četru cilindru turbo ar degvielas tiešo iesmidzināšanu;

02

Maksimālā jauda:

vairāk nekā 380 ZS, maksimālais griezes moments vairāk nekā 425 Nm;

03

Maksimālais ātrums:

201 km/h (specifiskais ātrums);

04

Izmēri un svars:

Garums: 4085 mm (ieskaitot aerodinamiskos spoilerus);
Platums: 1875 mm;
Augstums: regulējams;
Šķērsbāze: regulējama;
Garenbāze: 2511 mm;
Minimālais svars: 1190 kg.

Sacīkšu iedvesmota  – GR un GR SPORT sērija
/
Toyota GR SPORT

Pie Toyota GR SPORT stūres tu jutīsies kā īsta rallija zvaigzne. Šī sērija ir radīta, iedvesmojoties no Toyota GR, un izstrādāta, lai sniegtu dinamisku un sportisku pieredzi ikdienas braucienos. Šie automobiļi atspoguļo tā sportisko raksturu katrā to detaļā.

Uzzināt vairāk

/
Toyota GR

Toyota GR sērija ietver pilntiesīgus sporta automobiļus ar izteiksmīgu dizainu, kas izceļas ikkatrā elementā. Sērijā apvienotas svarīgākās TOYOTA GAZOO Racing zināšanas un tehnoloģijas, lai radītu patiesi izcilus sporta automobiļus. Braucot ar Toyota GR, tu vēlēsies, lai brauciens nekad nebeigtos.

Uzzināt vairāk

Jaunais GR Yaris: dzimis WRC vidē
/

Izstrādāts kopā ar TOYOTA GAZOO Racing WRT un Tommi Mäkinen Racing, jaunais GR Yaris apvieno vadošās autosporta tehnoloģijas un reālo sacīkšu pieredzi. Ar jaudīgu 1,6 litru trīscilindru turbodzinēju, uzlabotu GR-FOUR pilnpiedziņas sistēmu un īpaši vieglu trīsdurvju virsbūvi GR Yaris ir dzimis, iedvesmojoties no WRC, lai iepriecinātu autovadītājus to ikdienas ceļos.

Atklāj jauno GR Yaris

Uzzināt vairāk

TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing No sacīkšu trasēm līdz rallija posmiem, visā pasaulē ir neskaitāmi daudz autosporta pasākumu, kas sajūsmina līdzjutējus, un tagad mēs visas Toyota autosporta aktivitātes visā pasaulē esam apvienojuši zem viena nosaukuma: TOYOTA GAZOO Racing.