Kāpēc tieši ūdeņradis?

Degviela nākotnei

Ja ūdeņradis tiek ražots, izmantojot atjaunojamo enerģiju, netiek radītas oglekļa emisijas. Un, kad tas tiek pārvērsts par elektrību, tā vienīgās emisijas ir ūdens. Tas ir arī viegli uzglabājams un transportējams, ļaujot pilnībā izmantot atjaunojamos enerģijas avotus. Turklāt ūdeņradis ir burtiski visur, kas padara to arī par aizraujošu enerģijas avotu.

/
Nekādu CO₂ izmešu Elektrības ražošana no ūdeņraža nerada oglekļa dioksīdu. Ja ūdeņraža atdalīšanai tiek izmantoti atjaunojamās enerģijas avoti, netiek radītas nekādas emisijas. Tas padara to par ideālu zaļās enerģijas veidu — lai mēs varētu elpot mazliet vieglāk.
/
Neierobežota pieejamība Ūdeņradi var iegūt no dažādām vielām, ieskaitot naftu, gāzi, biodegvielu, notekūdeņu dūņas un ūdeni — un uz mūsu planētas ir daudz ūdens. Tāpēc mums nekad nepietrūks ūdeņraža, kas nozīmē enerģētisko drošību mums un sirdsmieru mūsu mazbērniem.
 
/
Viegli uzglabājams un transportējams Elektrību var būt grūti uzglabāt un transportēt lielos attālumos, taču, izmantojot elektrību ūdeņraža iegūšanai, gan tās uzglabāšana, gan transportēšana kļūst vienkārša. Izmantojot šo metodi, atjaunojamie enerģijas avoti, piemēram, vēja un saules enerģija, kas bieži ir atkarīgi no gadalaika vai to atrašanās vietas, tiek izmantoti daudz efektīvāk.
 
/
Ražots vietēji — par labu mūsu nākamajai paaudzei Galvenā ūdeņraža priekšrocība ir tā, ka tas nodrošina enerģijas infrastruktūru, ko var ražot uz vietas — tas nozīmē, ka valstis var darboties neatkarīgi, nepaļaujoties uz ārējiem enerģijas piegādātājiem. Tas nozīmē, ka mūsu bērni varēs izbaudīt enerģētisko drošību — vairākās paaudzēs.
/

Bieži uzdotie jautājumi

Kā uzpildīt automobili? Vai tas ir viegli?

Jā, patiesībā process ir ārkārtīgi vienkāršs, jo tas tiešām neatšķiras no parastā automobiļa uzpildīšanas.

Cik ilgs laiks ir vajadzīgs automobiļa uzpildīšanai? Vai tas ir ilgi?

Nē, tas aizņem apmēram 3–5 minūtes! Tas būtībā ir tikpat ilgi kā uzpildīt degvielas automobili — un aizņem daudz mazāk laika nekā elektromobiļa uzlāde.

Vai ūdeņraža automobiļi darbojas un uzņem ātrumu tāpat kā ar degvielu darbināmi transportlīdzekļi?

Jā. Faktiski ūdeņraža automobiļu paātrinājums ir labāks nekā lielākajai daļai ar degvielu darbināmu transportlīdzekļu. Enerģijai, kas virza automobili pa ceļu, ir mazāk kustīgu daļu, kuras jādarbina vai jākustina.

Vai ūdeņraža automobiļi ir droši?

Ūdeņradis ir ārkārtīgi droša degviela. Gāze tiek uzglabāta drošās hermētiskās tvertnēs, un noplūdes gadījumā (kas ir maz ticams) tā nevar uzkrāties. Tā kā ūdeņradis ir vieglāks par gaisu, tas ātri un nekaitīgi nokļūtu atmosfērā.

Kādēļ ūdeņradis ir tik labs?

Ja ūdeņradis tiek ražots, izmantojot atjaunojamo enerģiju, netiek radītas oglekļa emisijas. Un, kad tas tiek pārvērsts par elektrību, tā vienīgās emisijas ir ūdens. Tas ir arī viegli uzglabājams un transportējams, ļaujot pilnībā izmantot atjaunojamos enerģijas avotus.

Kur var iegūt ūdeņradi?

Ūdeņradis ir Visumā visizplatītākais elements, tāpēc to var iegūt no dažādām vielām, ieskaitot naftu, gāzi, biodegvielu, notekūdeņu dūņas un ūdeni. Tā kā tas ir mums visapkārt, tas būs pieejams vienmēr, garantējot enerģijas drošību arī nākotnē.

Kam tiek lietots ūdeņradis?

Tāpat kā Mirai mēs izmantojam ūdeņradi iekrāvējos un degvielas šūnu autobusos. Ūdeņraža degvielas šūnas tiek izmantotas arī rūpnīcās, saldētavu noliktavās un māju apkurei.

Kā tiek iegūts nepieciešamais ūdeņradis?

Ūdeņradi var atrast gandrīz visur, un, par laimi, ir vairāki veidi, kā to iegūt. Viens no tiem ir elektrolīze, kas ietver elektriskās strāvas padevi caur ūdeni. Cits veids ir tvaika reformēšana, kurā metāns tiek savienots ar tvaiku augstā temperatūrā, savukārt gazifikācija ietver organisko materiālu sasildīšanu līdz augstai temperatūrai.

Uzzināt vairāk

Atklāj jauno Toyota Mirai Atklāj jauno Toyota Mirai Jaunais Toyota Mirai izceļas citu vidū ar tā nevainojamo, dinamisko koptēlu. Tā izteiksmīgais dizains nevainojami saplūst ar novatoriskām tehnoloģijām. Toyota uzlādējamais pilnā hibrīda elektriskie automobiļi Toyota uzlādējamais pilnā hibrīda elektriskie automobiļi Jaudīgi un spējīgi doties vēl tālāk elektriskajā režīmā, mūsu plug-in hibrīdi apvieno hibrīdu sniegtās braukšanas ērtības ar nulles emisiju efektivitāti, ko piedāvā ar akumulatoru darbināmi elektriskie automobiļi. Toyota GR sporta automobiļi Toyota GR sporta automobiļi Toyota GR sērija ir īstu sporta automobiļu klāsts, kas ietver TOYOTA GAZOO Racing radītās zināšanas un tehnoloģijas. Atklāj braukšanas prieku katrā braucienā. Toyota elektriskais hibrīds Toyota elektriskais hibrīds Toyota hibrīds — elektrisks hibrīda automobilis ar zemu degvielas patēriņu un zemu izmešu līmeni bez vajadzības pieslēgties pie elektrotīkla, lai to uzlādētu. Brauc līdz pat 60% no laika, neradot emisijas.